| Lorena1222 a întrebat:

Mereu am avut unghiille foarte lungi naturale, erau tari și sănătoase, mi-am pus prima data shellac (cred ca e Oja semi ) acum 2 luni; a ținut foarte bine 3 săptămâni nu aveam nicio problema erau foarte tari, după mi am mai pus încă o data și le am ținut doar 2 săptămâni pentru ca se îndoiau foarte usor și mai ales când le puneam în apa calda. Iar acum mi-am pus pentru a 3a oara și e la fel și pocnește de la jumătate shellac ul.
E posibil sa fie așa moi pentru ca mereu când le dau jos le subțiez mai mult? Ar trebui sa le las fara o perioada? Ceva tratamente sa le mai intaresc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Din propria experiență unghiile își revin greu...mi-a luat mai bine de un an să am unghiile din nou tari plus că am luat o perioadă tot felul de multivitamine.
Lasă le un timp în pace.

1 răspuns: