| Allexxanddrra a întrebat:

Mi-am cumparat recent un gel lichid pentru genele false. Am incercat ieri sa le aplic, dar nu se lipeau de nicio culoare, dar ma si grabeam foarte tare si nu am avut timpul necesar sa analizez situatia. Oare trebuie sa las gelul mai mult timp sa se usuce, inainte sa il aplic, sau cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| capricc a răspuns:

Rupe o bucatica de hartie si toarna un strop de gel pe ea. lasa-l cateva minute sa se intareasca. apoi ia manunchiul de gene ( sau poate tu ai fir cu fir) intinde-l in gel si aplica-l pe genele tale naturale cu o penseta. cu o scobitoare fixeaza l in pozitia dorita si nu l mai deranja, sa se usuce. http://fucsia.ro/cum-sa-aplici-gene-false-in-colturile-ochilor/

4 răspunsuri:
| IuliiMarie a răspuns:

Pai,in situatia asta, depinde si de calitatea gelului! Insa, eu, ti-as sugera sa lasi gelul 5 min de la deschiderea lui si apoi sa-l aplici...eu asa fac mereu! Sper ca ti-am fost de ajutor si mult succes!

| Cristalized a răspuns:

Prin gel banuiesc ca te referi la lipici pentru gene, nu? Trebuie lasat un pic sa se usuce pana devine lipicios, doar dupa acea incerci sa le lipesti. Difera de la gel la gel, si poate dura de la 30 de secunde pana la cateva minute. Nu scrie pe ambalaj?

| Allexxanddrra explică:

Gelul e de la Mac, cred eu destul de bun, dar chiar nu stiu ce are...

| Allexxanddrra explică:

Multumesc mult ^_^ Asta era de fapt problema, trebuia lasat cateva minute gelul, altfel era lichid si nu se lipea. De aceea nu intelegeam de ce nu reusesc