| Dolyta a întrebat:

Buna! mi-am făcut ieri găuri in urechi, dar nu sunt identice, una se vede ca este puțin mai sus... daca scot cercelul, se astupă gaura de tot încât sa imi fac alta putin mai jos?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ai făcut-o abia ieri, ar putea să se astupe, in cateva luni. De obicei, se formează doar un țesut (o membrană) care acoperă doar "intrarea". Acum, lasă o perioadă să se vindece lobul urechii, și abia apoi fă-ți alta in punctul dorit. Și ai grijă ce fel de cercei porți, se poate intâmpla să fii alergică la unele aliaje.

1 răspuns:
| Freddie23 a răspuns:

Da se vindeca destul de repede. In circa 2 săptămâni daca imi amintesc eu bine. Pe la 17 ani mi-am făcut si eu cu niste cercei ai prietenei mele de atunci. Doar ca nu prea ii suportam si i-am scos. Apoi la ceva timp mi-am făcut din nou si istoria s-a repetat.
Deci se vindeca relativ repede mai ales dacă sunt gauri noi.