| Vanessika a întrebat:

Hei! Mi-am lăsat unghiile să crească foarte lungi însă una mi s-a rupt de tot și a trebuit să le tai și pe celelalte. Problema este că, după ce mi le-am tăiat, pielea care era sub ele este foarte sensibilă și mă doare foarte tare. Ce aș putea să fac?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

E hiponichium crescutwinking carnita aia de sub unghie, asa se intampla cand ai unghiile lungiwinking
Aveam si eu urias la 3 unghii cat nu am putut sa ma duc la unghii in martie-apriliewinking
Eu oricum am pentru ca port unghiile foarte lungi si ala se formeaza si asa avand extensie de gel.
O sa se retraga in cateva zile, stai fara grija.

| Vanessika explică (pentru alina2k18):

Mulțumesc mult!????

| alina2k18 a răspuns (pentru Vanessika):

Cu placere, sa nu il zgandarestiwinking si atentie cat te speli la par mai ales ca se poate prinde acolo firul si te doare acum cat ai unghiutele scurtute si pana se retrage hiponichiumul ala.

| Vanessika explică (pentru alina2k18):

Ok! Voi fi atentă! Mersi pentru sfaturi!