| Anca2999 a întrebat:

Daca am cumparat o pereche de ochelari si cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca sunt strambi, mi mai poate schimba daca am bonul?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod normal, da.Dar sa nu spuna ca i-ai indoit tu pana acasa.Trebuia sa te uiti bine la ei cand i-ai cumparat.De fata cu vanzatoarea.

| Anca2999 explică (pentru darrio2007):

Stiu dar na. am observat acasa.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anca2999):

Du-te cu ei inapoi si vezi daca ti-i schimba.Ce sa-ti mai zic altceva!

| stlucian a răspuns:

La ochelari mai ales la cei de soare e o problema! Cum se spune "defectul cumparatorului" pentru ca nu ai verificat indeajuns produsul(ochelatii) care se po indoi in geanta/borseta.Acum mai depinde si cine a produs acei achelari(daca sunt de firma sau fake de 50-150 lei).In mod normal daca sunt de firma cu bonul se va rezolva problema.Personal am schimbat o pereche de rame Timberland dupa 1 luna dar pentru ochelari de vedere care pur si simplu sau deformat/largit.

Oricum daca nu au avut vreo lovitura sau vreun contact mecanic pentru indoitura se vor schimba.Baftathumbs up

| Anca2999 explică:

Multumesc tuturor big grin Ma duc maine cu un prieten, daca nu vor probabil ca voi apela la parintii mei laughing Sunt mai convingatori.

| Anonim0078965 a răspuns:

Normal ar fi sa ti-i schimbe.Dar depinde si de vanzatoare.

| NASA10 a răspuns:

Da, da este o vanzatoare draguta ca tine

| Coconetu_Ion_1976 a răspuns:

Bună! Ar trebui să te duci cu bonul, ar trebui să ții schimbe(daca sunt seriosi, profi) happy