| Maryna78 a întrebat:

Am auzit ca dintii se pot albii cu bicarbonat de sodiu si sare este adevarat?

Răspuns Câştigător
| MaRiaYoAna99 a răspuns:

Da e adevarat ii face mai albi, si eu am incercat si am boservat ca sunt mai albi. Dupa ce te speli pe dinti poti sa pui pe periuta un pic de sare sau bicarbonat (dupa mine bicarbonatul e mai eficient).Dar ai grija deoarece daca ai sa pui prea mult sau o sa folosesti foarte des, acesta iti poate distruge smaltul dintilor. Sper ca ti-am fost de ajutor!happy

| Maryna78 explică (pentru MaRiaYoAna99):

Mersi mult pentru raspuns

6 răspunsuri:
| xlollypop a răspuns:

Da este adevaratwinkingdar ai grija sa nu exagerezi k distruge smaltul dintilorstraight face

| Crucified a răspuns:

Da.Dar vezi-ti de treaba cu chestia asta ca tii se distruge smaltul dintilor. Ok? happy

| Dana211 a răspuns:

E adevarat intr-o oarecare masura in sensul ca nu ti se vor face ca laptele dar culoarea lor se va deschide pana la cea naturala pe care o au dintii tai. Pentru albit exista si la farmacie o pudra care cica e foarte buna. Eu nu am folosit decat sare si nu neaparat pentru albit ci si pentru ca e foarte buna in general in ceea ce priveste dintii. Oricum daca vei folosi sa ai grija ca iti poti face rani pentru ca e abraziva

| koko3475 a răspuns:

Da e adevarat. dupa ce te speli cu pasta de dinti te speli si cu bicarbonatul de sodiu. dar nu in fiecare seara ci o data la doua zile.

| Chrisa28 a răspuns:

Cel mai bun si eficient pentru albirea dintilor fara sa tii distruga sunt capsunile. Pe bune! ia niste capsuni si piseazale si spalate pe dinti cu zeama lor.