| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, as vrea sa particip la un casting de modele si nu stiu exact ce tinuta sa aleg. Daca mi-ati putea da cateva sfaturi concrete ar fi perfect, multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Lily98 a răspuns:

Pai ai putea mergi pe o pereche de blugi skinny, un tricou sau o bluza simpla si o jacheta varsity/geaca de piele/jacheta de blug si o pereche de Converse.
Cam asta as purta eu happy.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ceva lejer, nu prea conteaza hainele ci corpul tau si fata. Alege ceva simplu de exemplu blugi pe corp si un top/tricou simplu si daca nu ma insel e obligatoriu sa ai la tine pantofi cu toc.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Avand in vedere ca esti barbat\baiat ceva profesonal, poate chiar papion!
Pa, pa!

| Kriss96 a răspuns:

La un casting în general se cere sa adopţi o ţinută casual.Mai ales dacă e vorba de un casting de modele.Chiar în prezentarea castingului de obicei se specifică ţinută casual.O pereche de jeans simpli, o bluză obişnuită sau o camaşuţăşi încaltari fără tocuri.Şi nu uita că nu trebuie sa te machiezi.Ideea e sa pari cât mai simplă,unghiile tăiate scurt, nevopsite dacă poţi, culori finuţe, pastelate, fără imprimeuri sau zorzoane.Nu îţi lua niciun fel de accesorii. Si prindeti părul la spate. Ştiu că pare ciudat, însă aşa se cere, pentru că tu trebuie sa ieşi în evidenţă prin trăsăturile tale naturale.Numai aşa se poate observă corect calitatiile tale.Baftă!