| Ariana6572901 a întrebat:

Bună seara! Mi-am achiziționat de la dm un sapun pentru ten gras de la garnier cu charcoal dar nu stiu daca ma pot spala cu el de doua ori pe zi. Pe ambalaj spune sa ma spal zilnic dar nu spune de cate ori. As vrea sa stiu daca are cineva si de cate ori se da sau de cate ori e indicat sa te dai!?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Săpunul irită, nu te va ajuta prea mult. După cum sună, tu nu ai o rutină de skincare încă.
Ai nevoie așa:
Apă micelară/ ulei demachiant
Gel de curățare
Cremă hidratantă
Spf ( protecție solară )
Ăstea sunt cele mai importante.
Acum, apa micelară o poți folosi pe cea roz de la garnier, gel de curățare cerave forming/bioderma/uriage
Crema hidratantă Effaclar duo
Spf Altruist 30
rutina asta o faci dimineața si seara ( evident seara fără spf )

| Ariana6572901 explică (pentru zurick):

Are ceva daca am 12 ani?

| zurick a răspuns (pentru Ariana6572901):

Nu. Dacă folosești o rutină simplă, nu. ( adică cea de mai sus ) E prea devreme pentru acizi, produse pentru riduri, măști nu știu de care în schimb.

| Ariana6572901 explică (pentru zurick):

Ok o sa folosesc rutina si o sa imi iau produsele necesare azi!
Mersi o zi frumoasa!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ia-ți gel de curățare și nu porcăriile alea de la garnier. ceva de buget e varianta MEd de la Balea la gel de curățare. Nu are parfum și ingrediente dubioase și e și ieftin.

| Ariana6572901 explică (pentru Adry05):

Eu am ten acneeic si am vrut un sapun pentru ten asta am gasit la indemana deocamdată o sa vad si de un gel de curățare

| Adry05 a răspuns (pentru Ariana6572901):

Nu mai folosi garnier, au niște produse de toată jena. eventual apa micelară roz e ok, dar găsești ș-n altă parte mai bune sau la fel la prețu ăla sau mai ieftin.
pentru ten acneic mai bine iei de la la roche possay, ei au gama pentru ten acneic. nu mai pune toate prostiile că mai rău îți înrăutășeit situația. tenul acneic e foarte sensibil

| Ariana6572901 explică (pentru Adry05):

Ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

E sapun cu adaos de carbune, nu face altceva decat sa iti curete tenul in profunzime. Nu a murit nimeni pana acum daca s-a spalat mai des. Foloseste cu incredere.