| YaYou a întrebat:

Buna seara TPU!happy
am aproape 17 ani, 1.61 inaltzime si 50 kg... fratele meu zice ca sunt grasa, ca am burta :-s
ce ar trebui sa fac ca sa am un corp frumos: sala, fitness?
daca se poate si intr-un timp mai scurt, daca nu, nu big grin... precizatzi va rog km dupa cat timp poate fi vizibila schimbarea
funditahappy

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

Buna,uite,tu te uiti numai la ce zice fratele tau? Asa sunt fratii,fac glume laughingDaca totusi vrei sa slabesti, s-o faci pentru ca vrei tu, nu pentru altii.In rest ce sa zic tine un regim usor si fa sport,nu neaparat la sala, dar na' poti merge si la sala, dar important e sa faci miscare zilnic.Rezultatele se vad cam in cateva luni, depinde si de organism. happy

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PredatoR a răspuns:

Daca nu pui o poza cu tine sa vadem daca trebuie sa mai slabesti tot degeaba...
Mergi la sala zilnic... nu mai manca carne si sucuri etc...
in 6 luni maxim o sa vie foarte vizibila schimbarea, asta daca faci ce ti-am zis, funda?big grin

| PredatoR a răspuns:

Nu prea pari grasa... mie nu prea mi se pare ca esti grasa, in fine, daca tu vrei sa slabesti mergi la o sala de fitness

| yanis a răspuns:

Fratele tau are mare dreptate.stii proverbul "ingrasa porcul in ajun"? fa si tu miscarea inversalaughingasta pentru ca vrei intr-un timp scurt.

| 1Many a răspuns:

Nu esti grasa...50 de kg este greutatea perfecta, ramai asa.

| LLO a răspuns:

Nu mi se pare ca esti deloc grasa.dar ai putea face aerobic sau un anumit sport, si sa ti o dieta, dar nu prea stricta.:*

| YaYou explică:

Am pus acum o poza cu minebig grin
astept parerile voastre. daca sunt grasa sau nu happy

| doglover a răspuns:

Pentru inceput,trebuie sa mananci mult mai putin.da saletele sunt bune,dar uite un meniu:
Luni:mic dejun, cereale fitness, iaurt.pranz:friptura cu salata fara paine si fara sucuri energizante.(fara chpisuri,fara energizante)si la cinatrebuie sa mananci o masa buna dar copioasa, una mica care sa contina:chefitele, salata si piure! bafta!

| elizaeremia a răspuns:

Ai 1.61? si 50 kg? iarta-ma ca-ti spun dar nu mi se pare ca esti grasa. esti exact cum trebuie. poti intreba un medic si va fi de acord cu mine.

| bety_8195 a răspuns:

Pai mai intai nu trebuie sa il asculti tot timpul pentru ca ai o greutate normala dar tot daca vrei sa arati best tr sa; AI 3 MESE PRINCIPALE, BAZATE PE FRUCTE SI LEGUME CRUDE CATI CARNE DE PUI SI PESTE FARA SA LE PREGATESTI IN MULT ULEI