| miyaS a întrebat:

Buna si salutare tuturor, as vrea sa stiu daca unul dintre voi (baieti/fata) a avut probleme grave cu caderea parului /doar/ din cauza ca a folosit placa iar in final a sfarsit cu fire de par arse si cu cadere masiva de par din cap. As vrea sa stiu daca unul dintre voi a decis sa se tuna la 0 (da, chelie!) pentru a remedia problema. Daca unu dintre voi a ajuns la aceasta solutie, vreau sa stiu, dupa ce a crescut din nou de la 0, a mai cazut din nou? (Nu vreau tratamente cu samponuri si uleiuri ca am folosit o multime si fara rezultat)

1 răspuns:
| eHACIIU a răspuns:

Bună, dacă nu o faci deja, începe sa folosești o mască de păr hidratantă cu efect antirupere(de preferat din plante, pentru că așa ai și plusul de vitamine necesar scalpului). Și eu am avut probleme cu căderea parului și am aplicat masca de păr iar după aceea părul a încetat să îmi cadă... dar înainte a trebuit să mă tund scurt (nu chiar chelie). Sper că te-am ajutat, funda? ^_^