| Robeeert1 a întrebat:

Sunt baiat(17 ani) și știu că mă voi confrunta cu căderea parului(parcă deja a început). Am renunțat deja la fixativ si coafat excesiv și acum as vrea sa folosesc si șampoane mai de calitate sau tratamente pentru a avea un par sănătos. Știu că nu există tratamente reale pentru căderea părului si de aceea vreau doar să-l îngrijesc mai mult(am înțeles că e esențial pentru că până acum am folosit de când ma știu head&shoulders). Care sunt cele mai blânde/recomandate șampoane, tratamente etc? As vrea sa nu coste mai mult de 30 40 de lei.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Astea sunt doar așa de marketing. Dacă nu te ajuta Alpecin...
Ce îți mai recomand e șamponul de cal, îl folosesc foarte mulți oameni, e făcut din plante și ajuta la regenerarea parului. Nu e un șampon blând, asta e ideea, un șampon conceput sa ajute la regenerare (foarte putine ajuta, restul e marketing cum am spus) nu are cum sa fie blând, lasa parul uscat și casant, dar asta se rezolva cu balsam.

| resien a răspuns:

Am fost la dermatolog pentru aceeasi problema, cumpara dermovate unguent si ca sampon SebaMed.
In cateva luni am acoperit micile gauri pe care le aveam.