| diaa a întrebat:

Skinoren (ca tratament pentru tenul cu probleme). Ceva de zis? Aţi folosit? Nişte păreri, vă rog. Mulţumesc.

8 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Buna! La mine a mers.Medicul dermatolog mi-a recomandat-o.
Dar vezi cum o aplici!
Trebuie sa te dai doar pe zona infectata sau pe cos, nu pe toata fata!

| nellyneliana a răspuns:

Eu am folosit. E foarte bun, mi-au disparut si cosurile si semnele pe care le aveam tot de la acnee. Cam in 2 saptamani se vede rezultatul.

| georginika a răspuns:

Buna.Eu am folostit`o cam 3 luni si chiar se vad rezultatele. E buna pentru ca iti usuca cosurile [dar in acelasi timp si pielea-trebuie sa folosesti si o crema de la Avene] insa dupa o anumita perioada nu mai are niciun efect.Trebuie folosit de 2 ori/zi: dimineata si seara.

| Hypathia a răspuns:

Da, am folosit, 0 rezultate!

| NUUSTIU a răspuns:

Pai mie mi-a recomandat-o dermatologul. Dar nu ma dau cu ea pentru ca imi usuca fata si ma ustura dar daca o folosesti trebuie sa te dai in fiecare seara cu ea si dimineata te dai cu o crema de la nivea. Bafta!

| CrisTinasss a răspuns:

Hi! am folosit eu pentru cosuri am avut odata un cos urat si mi am dat cu skinoren si mi a treqt si ink de vreo 2 ori a functionat dar apoi s a obisnuit pielea cu el si nu a mai dat niciun rezultat! deci s ar putea sa mearga la inceput insa nu e ff bun!

| unaboona a răspuns:

Crema asta mia recomandato si mie dermatologul e destul de buna dar iti usuca pielea si daca o folosesti de 2 ori p zi dupa un timp t cam irita o sa ti se inroseasca...eu iti recomand sa te dai 1 data pe zi dimineata sau seara pe fata si gat evitand zona ochilor si a buzelor dar nu ai voie sa te dai cu alte creme dupa sau cu fond de ten pentru ca atunci no sasi mai faca efectul...eu am folosit-o dupa indicatiile astea si mi-au trecut toate cosurile chiar si petele deci tzio recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bun. Am folosit. Cosurile s-au uscat si au disparut. Pana si cicatricile au disparut. Incearca si o sa vezi ca da rezultate.Totusi, depinde si de piele, sa nu fie vreo acnee mai grava sau ceva asemanator pentru ca asa ceva necesita un tratament mai complex.Eu zic ca e bun.