| SweetCherry a întrebat:

Punctele negre si cosurile o sa dispara de la sine?
Nu vorbesc de cosuri care mi-au aparut acum 2 zile.
Si inca o intrebare:
Mi-a aparut un cos mare si rosu pe obraz.Cum sa scap de el?
Il am de 2 zile si nu mai pot crying. Mi-e frica sa nu ramana acolo.Mai am cosuri dar nu sunt rosii si nu sunt mari crying

2 răspunsuri:
| cosmina05 a răspuns:

Sa nu pui mana des pe fata.iti apar mai multe din cauza prafului etc.cosurile da, trec de la sine insa punctele negre nu stiu.stiu ca e bine sa faci infuzie de ceai de musetel pentru punctele negre.pentru curatarea fetei poti cumpara de la farmacie crema preparata pentru curatarea fetei.costa intre 3 si 12 lei.ar fi bine sa te speli pe fata numai cu apa calduta

| bb_9337 a răspuns:

Punctele negre ti le poti scoate la cosmetica sau sunt niste creme speciale. iar pentru cosuri poti folosi ceva mai sanatos (sapun de sulf, 4 lei la farmacie, te speli pe fata de 2 ori pe zi) sau Zinerit care e foarte puternic si chiar dispar cosurile dar contine alcool. pentru cosul ala mare am o varianta mai rapida: da cu pasta de dinti pe el si asteapta vreo 10 min, daca nu ti-a trecut dupa vreo 10 ore, repeta procedeul.