| TheLovelyGhost a întrebat:

Stie cineva un tratament eficient pentru caderea parului? Mentionez ca imi cade foarte rau si nu stiu ce sa mai fac, HELP!

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

O sa ti se para ciudat dar a fost testat ( de colega mea de camera, si la ea a mers). Incearca cu sampon pentru cai. Este mult mai delicat cu parul si te scapa si de matreata. Compozitia samponului este mult mai ok din punc de vedere chimic decat cel pentru oameni, deoarece animalele au pielea si blana/ parul mai sensibile. Sau apelezi la farmacie si o intrebi pe farmacista ce iti recomanda.

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cumpără de la farmacie loțiunea ChelStop, îți va ajuta foarte mult!
http://imgur.com/a/ywri7
Mai întâi, rezolvă problema căderii părului, apoi te ocupi și de mătreață. Sunt șampoane speciale de la Syoss, Elseve/L'Oreal, Head&Shoulders, ori de la Farmec "Sampon antimatreata cu galbenele", ori săpunul cu sulf (îl găseti tot la farmacie)...
Ori, ți le prepari tu... Ai și aici, câteva idei.
http://www.csid.ro/......-11723355/

| Florentina9210 a răspuns:

Incearca tratamentul de la PARUSAN.

| sweetys a răspuns:

Incearca sa iei vitamine speciale pentru aceasta problema, si incearca mastile cu galbenus de ou, care este bogat in vitamine si nutrienti necesari parului, dar si cu ulei de ricin care ajuta la cresterea parului.

| TheLovelyGhost explică (pentru sweetys):

Problema mea este ca am si matreata si imi cade si parul

| sweetys a răspuns (pentru TheLovelyGhost):

O sa ti se para ciudat dar a fost testat ( de colega mea de camera, si la ea a mers). Incearca cu sampon pentru cai. Este mult mai delicat cu parul si te scapa si de matreata. Compozitia samponului este mult mai ok din punc de vedere chimic decat cel pentru oameni, deoarece animalele au pielea si blana/ parul mai sensibile. Sau apelezi la farmacie si o intrebi pe farmacista ce iti recomanda.

| PeFuga a răspuns:

Eu am folosit sampon anticadere de la gerovital si de la gerocosen. Ambele m-au ajutat la de de mult. Si chiar a crescut si părul mai repede.

| kiri11 a răspuns:

Citeste despre produsele vivese senso duo. Eu sunt foarte multumita de ele si le recomand cu placere happy

| Cristyan_Doru_1984 a răspuns:

Exista ceva vezi sa nu fie de la stress

| CameliaMaria2001 a răspuns:

Parusan-se gaseste in farmacii.