| angelica_6253 a întrebat:

Metode de a avea ca parul sa creasca mai repede si mai des stiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de ricin...

7 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Ulei de ricin

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Uleiul de ricin are multiple efecte terapeutice si poate fi folosit cu succes in tratamentele de stimulare a cresterii parului, inclusiv a genelor si sprancenelor.

Una dintre vedetele care apeleaza la aceasta metoda este Catherine Deneuve.

> Pentru a obtine rezultate bune in ceea ce priveste aspectul podoabei capilare, aplicati o cantitate mica de ulei de ricin la radacina parului si masati usor.

> Este indicat ca aceasta procedura sa se faca seara, inainte de culcare, pentru ca uleiul sa actioneze in timpul noptii.

> Dimineata, parul se spala bine. Tratamentul poate fi facut de trei ori pe saptamana, pana cand se obtine rezultatul dorit.

| piroo a răspuns:

Poti incerca uleiul de ricin, face miracole; p

| Smile<33.! a răspuns:

Laptelehappy.
inainte de a te spala cu sampon(pe parul ud). aplicati lapte pe par.si tinel 2-3 minutehappy. apoi spala'te normal.happy