| patricCia a întrebat:

Buna :*! Stiti vreo metoda, naturala, prin care pot accelera cresterea parului? Multumesc!

3 răspunsuri:
| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Tratament pentru cresterea parului:2 grame de colesterol
2 grame ulei de ricin
1 gram ulei de levanda
195 grame de alcool etilic
Mod de folosire. Solutia se amesteca. cu un tampon umezit si aceasta solutie se tamponeaza radacina parului Nu se clateste Parul se spala doar o data pe saptamana inainte de aplicarea solutiei.
Timp de actionare. nu are. cred ca seara e cel mai indicat inainte de culcare. dupa amestecul de substante nu exista riscul sa te umpli de par ci numai acolo unde e pusa solutia. tinctura de mesteacan, de urzica, de ardei iute, Petrol, ulei de ricin, ulei de masline.Pentru a creste sanatos, parul are nevoie de ajutor, atat din interior cat si din afara. Bea multa apa, mananca multi castraveti proaspeti si legume verzi.
Ingrijeste l cu masti de calitate, elimina sampoanele proaste, foloseste balsam la fiecare spalare si insista la varfuri. o reteta pentru cresterea parului cu ulei de masline si ou. Amesteca 2 oua si 4 linguri de ulei de masline. Aplica pe toata lungimea parului, acopera-ti parul cu folie de plastic sau cu o casca de baie si lasa sa actioneze timp de 10 minute. Clateste-ti bine parul.
mai poti folosi si aceasta reteta; ulei de ricin ulei de migdale vitamina a vitamina e. si nu uita in primul rand sa ai o alimentatie bogata in vitamina A, B, C si E.

| Anda_5509 a răspuns:

Mie o coafeza mi a zis sa mi las parul sa se usuce natural, sa nu l pieptan ud, sa nu l indrept in exces, sa folosesc balsam.Prin astea se accelereaza crestere parului, dar si prin masaj, sau ulei de ricin(este ff bun).

| MosCraciun a răspuns:

Nu