| Paraschiva_Plesca_1971 a întrebat:

Sunt fata, am 17 ani, 1.60 si 70 de kg. Vreau sa dau macar 10 kg jos in cel mai scurt timp posibil.Ce dieta imi recomandati? Voi ce dieta ati folosi, in cat timp ati slabit si cate kg ati dat jos?

5 răspunsuri:
| LoryC a răspuns:

Poți încerca dieta army. E foarte strictă și slăbești destul de repede. A folosit o prietenă și spunea că ea așa a procedat.
Verișoara mea în schimb este reprezentantă forever și folosește Clean9. Este destul de scump dar ea în 9 zile a dat jos 3-4 kg.

| FanulMeu a răspuns:

Buna, eu iti recomand sa faci sport 30 min alergare 10-15 minute pauza si inca 30 min alergare un regim in care poti manca ce vrei tu dar sa numeri caloriile si sa nu depasesti de 1500 calori pe zi poti slabi vizibil daca faci asta aproximativ 100-150 g pe zi poate chiar mai mult daca mai si mergi prin oras pe langa alergat

| Imstrong a răspuns:

Bună!
Lasă dietele şi apucă-te de un sport, ceva. Eu o sa imi cumpăr bicicleta fitness si fac pe ea, mai ies afara cu bicicleta, mai fac abdomene. Fă şi tu la fel.
Legat de alimentaţie logix ca va trebui sa elimini dulciurile, painea, prajelilw, fast-food-ul, produsele de patiserie, mezelurile, prajiturile etc ştii tu. Trebuie sa bei multa apa, 2L pe zi, si dimineata inainte de micul dejun un pahar mare de apă la temperatura camerei, uşor calduţă, cu lămâie.
App, seara/dimineaţa poţi ieşi la alergat.
Eu iti doresc spor, totul se poate, voinţă să ai!

| andreeadenisa22 a răspuns:

Eu am slăbit cu acest regim 7 kilograme în 3 săptămâni. Este destul de strict și îți recomand să nu îl urmezi mai mult de o lună. În ceea ce privește sportul, nu cred ca vei avea energie să faci prea mult. Eu am făcut doar de trei ori în această perioadă pentru ca nu am avut suficient timp, deși aveam destulă energie. Regimul e acesta:
-dimineața: o banană și o portocala
-gustare: un iaurt micuț
-prânz: piept de pui la grill/ouă fierte/brânză slaba și o salată
-gustare: un măr
-cină: o salată
Poți înlocui alimentele astea cu unele asemănătoare. Eu am urmat regimul în timpul iernii și nu aveam prea multe alternative în ceea ce privește fructele și legumele. Acum că e vară, poți să mănânci pepene sau nectarine, de exemplu, pentru ca sunt foarte bune pentru slăbit. Sper că am reușit să te ajut cu ceva. Baftă la slăbit ^_^.

| Anonima6789777 a răspuns:

HEI