| CautandFericirea a întrebat:

Sunt fata, clasa a X-a si am o problema. Nu prea am prietene. Am doar cateva fete cu care ma inteleg bine, dar ele nu au aceeasi viziune despre viata ca si mine. Fetele astea, care-mi sunt prietene sunt interesate mai mult de baieti, isi povestesc tot timpul ,,povestile lor de iubire``, barfesc, vorbesc destul de urat, ceea ce mie nu-mi place deloc. Sunt genul de fata mai linsitita, studioasa si interesata de psihologie, filosofie, cultura, educatie... Vreau sa va intreb: Cum as putea sa-mi fac prietene care sa aiba acelasi interes ca si mine? Cateva idei?

Multumesc anticipat!happy

3 răspunsuri:
| Himera a răspuns:

Simplu: cautandu-le unde trebuie. Biblioteca, cluburi de lectura, cursuri de specialitate(spre exemplu eu am participat la cateva proiecte din liceu, un curs de jurnalism si "Liderii mileniului trei")

| Rawwrr a răspuns:

Uite,eu sunt genul de fata nebuna din grup, dar, in schimb am o ptietena ca tine. Uite ce facem noi:Ea incearca sa fie macar un pic ca mine si eu ca ea.Asa ne complectam una pe alta! succes!

| drachenblut a răspuns:

Incearca sa intri pe forumuri dedicate subiectelor tale preferate, poate ai mai mult noroc.