| Draqoasa96 a întrebat:

Sunt vopsită brunet și aș vrea să ajung la un mov închis. Am vreo șansă (fără decolorare)? Sau eventual să mai deschid puțin culoarea parului?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Zeama de lamaie te poate ajuta la deschiderea culorii parului si intr-un mod natural.Inainte de spalare parului, umezeste toata suprafata parului cu zeama catorva lamai, iar dupa fa limpezirea si spalarea acestuia. Poti cumpara vopsea mov sau poti lua culoarea care o gasesti la orice firma de vopsele de par, un negru cu tenta de mov.Aceasta culoare se poate vedea la razele soarelui foarte intens.Meriti"a doua sansa"

| Draqoasa96 explică (pentru FoxyM):

Mulțumesc frumos pentru sfat! O sa încerc cu zeama de lămâie să îl deschid puțin și apoi o să-l vopsesc. Cam cât timp trebuie să țin zeama de lămâie pe păr?

| FoxyM a răspuns (pentru Draqoasa96):

Daca masezi parul cu aceasta zeama, 5-10 minute sunt numai bune.Incearca sa folosesti mai multa zeama daca ai parul mai lung, in orice caz sa cuprinda toata suprafata parului. Spor la treaba!

| Draqoasa96 explică (pentru FoxyM):

Mulțumesc frumos!

| FoxyM a răspuns (pentru Draqoasa96):

Cu mare placere!