| epikkguyyy a întrebat:

Buna! Știe cineva cum pot scoate mirosul de fum din papuci? Mereu când merg la școală miros oribil.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai de ce miros a fum?
tu mergi la scoala in papuci?
despre ce material al papucilor vorbim? in orice caz poti sa-i bagi pe 'program special' la masina de spalat de exemplu

| epikkguyyy explică (pentru Simpatic):

1.Parintii mei fumează
2.Am Air force 1

| darrio2007 a răspuns (pentru epikkguyyy):

Nu inteleg cum incaltamintea (probabil esti din Ardeal de le spui papuci) poate lua miros de fum de tigara. ii tii langa scrumieră?
Eu sunt fumator de ani de zile si nu-mi miroase incaltamintea a fum.

| Simpatic a răspuns (pentru epikkguyyy):

Pai de aia ma miram... "papuci"!
Air force 1, noi ii numim adidasi ori pantofi sport(carcotasii ar spune ca doar marca adidas sunt 'adidasi' happy )
exista program la masina de spalat dar daca sunt piele nu prea as recomanda
exista cam in fiecare oras curatatorii de incaltaminte, au solutii speciale si "masini de spalat speciale", nu ar strica sa intrebi acolo cat costa curatarea, spalarea etc adidasilor tai! banuiesc ca nu este o avere pentru 1 singura pereche!

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la scoala in pantofi si lasa papucii acasa, ca nu-i normal sa mergi cu papucii murdari sau mirositori, nicaieri.

| beatricq a răspuns:

Din răspunsurile tale vad ca acesti,, papuci,, sunt adidași iar in cazul acesta, același lucru pe care l ai putea face exact cum au zis si ceilalti utilizatori este SA ÎI SPELI! Nu inteleg cum fumul poate ajunge chiar asa in niste incaltari (ai precizat ca e fum de țigară) dar da, varianta cea mai buna e sa i speli, se usuca repede e cald afara acumlaughing

| Iulianabc a răspuns:

Bună! Înțeleg că te deranjează mirosul de fum de la papuci. Pentru a scăpa de acest miros neplăcut, poți încerca câteva metode simple. Poți începe prin aerisirea papucilor și lăsarea lor la soare pentru câteva ore. De asemenea, poți folosi bicarbonat de sodiu sau talc pentru a absorbi mirosurile neplăcute. Pur și simplu presară puțin bicarbonat sau talc în papuci și lasă-l să acționeze peste noapte. Dimineața, scoate excesul și vei observa că mirosul s-a diminuat. Dacă aceste metode nu funcționează, poți încerca să speli papucii manual sau să folosești spray-uri deodorante speciale pentru încălțăminte. Sper că aceste sfaturi te ajută să scapi de mirosul de fum!
Răspuns favorit?

| borhod2 a răspuns:

Parfum special de papuci care miroase frumos.