| karina2001 a întrebat:

Bună, TPU!
Aș vrea să știu cu ce șampon și balsam de păr vă spălați și ce îmi recomandați mie, având în vedere că părul meu este blond NATURAL, iar ca lungime îl am un pic după umeri. e bine de știut că am avut mătreață doar atunci când m-am spălat cu Garnier (nu cu Garnier Fructis, el îmi face bine la păr).

Vă mulțumesc, anticipat! FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| HairstylistCris a răspuns:

Buna! Samponul, balsamul sau masca le alegi in functie de aspectul, natura si caractersticile firului de par (par normal, uscat, gras, subtire, deteriorat, etc.), daca vrei ceva bun iti recomand sampoanele L'Oreal Professional Serie Expert, este mai scump decat un sampon normal, in jur de 45 Ron 250ml, dar isi merita banii, daca vrei ceva mai ieftin dar sa fie si bun in acelasi timp, poti folosi Elseve, parerea mea e ca este cel mai bun dintre toate sampoanele pe care le gasesti la magazine gen DM, Carrefour, etc.au o gama variata de produse, deci ai de unde alege!

5 răspunsuri:
| mihaela31 a răspuns:

Sampon Elseve,acela in ambalaj galben, reparator, balsamuri nu mai folosesc, am observat ca imi cade mult par de la balsam, acum depinde de parul fiecaruia

| Laura927 a răspuns:

Indiferent de ce tip de par ai foloseste sampon/balsam profesional, gasesti in magazinele de specialitate pentru par, sunt cele mai bune si fac ce promit, intreaba pentru tipul de par pe care il ai
Drept/cret
Uscat/normal/gras
Vopsit/pentru volum
Alege tipul corespunzator tie.
Cel mai pun pe care l-am folosit pana acum a fost Lorea'l gama profesionala, isi merita banii.

| BlueViP a răspuns:

Sampon de urzica sau Hand&SHolders mentol

| lexalexa999 a răspuns:

Eu folosesc si sampon si balsam de la Syoss, din gama fara SLS si alte porcarii. Sunt cele mai bune si nici nu iti agreseaza parul si pielea capului.

| BabyyBoo91 a răspuns:

Iti recomand samponul de la Dove si Syoss, mie mi se par cele mai bune. big grin