| anonim_4396 a întrebat:

acum o zi m-am epilat pentru prima data cu benzi de depilat. Totul a fost bine și frumos pana a doua zi când am văzut niște pete roșii cred ca e ceara rămasă dar am încercat cu ulei și nu a mersm credeți ca e o iritație? Sincer chiar nu știu! Va rog spuneți-mi repede ce sa fac sunt disperata (petele nu au apărut peste tot pe unde am folosit benzi doar pe mana și pe picior o pata) totuși cred ca e ceara dar s-a uscat și nu merge cu ulei, credeți-mă ca am încercat! Va rog ajutor.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Te-ai iritat, o să îți treacă.

| weloveit a răspuns:

Este o iritatie, nimic de speriat. Te poti da cu baneocin pentru cicatrizare, crema de galbenele sau o crema bogata in aloe vera. Stai linistita. N ai nimic.

| ContNmc7 a răspuns:

Trebuie sa te dai cu crema speciala pentru iritații. Crede-ma ca trece!

| inaltcabradulprostcagardu a răspuns:

Pielea nu este obisnuit cu genu asta de chestii. depinde foarte mult si cantitatea de par pe care o aveai de par. e normal, o sa treaca in timp