| vanessa001 a întrebat:

Am 13 ani, 1, 54 inaltime si 37kg. Sunt cam slaba si nu stiu ce sa mai fac ca sa mai pun cateva kg. pe mine. As avea 2 intrebari :
1. Cate Kg ar trebui sa am?
2.Ce pot face pentru a mai pune cateva kg pe mine?
Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Sweetyass a răspuns:

Hey Andreea( presupun ca asa te numesti)! Ai intrat chiar pe domeniul meu.
1 Ar trebui sa ai cam 44 de kg dar e bine si 43 sau 45...In jurul acestora ar trebui sa te invarti.
2 Mananca mai multa paine iar dupa masa mergi imediat la culcare ( se pune tot)...si mananca seara pe la 9...stiu eu un baton de ciocolata sau ciocolata in general.
Exista insa si diete de ingrasare.( mananci tot ceea ce ingrasa) Si multi cartofi prajiti.

| vanessa001 explică (pentru Sweetyass):

Multumesc mult de sfat acum nu stiu cui sa ii dau fundita pentru ca sunt 3 raspunsuri care ma ajuta mult. P.S. ma numesc Andra. :*

8 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Ia spirulina dupa fiecare masa

| ℓαυяα a răspuns:

Poti sa calculezi aici ce greutate ar trebui sa ai :*

http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai 44 de kg, adica inca 7, ok, pentru a pune inca 7 kg pe tine incearca sa mananci repede, mananca mancare de la fast food, bea multe sucuri/bere. Sper ca te-am ajutat. Fundita?big grin

Răspuns utilizator avertizat
| DanScutaru a răspuns:

Sai ai 40 e perfect la moment peste 2 ani poti sa te ridici la 50, dar fii atenta cu ce maninci si nu exagera ca vei pune mai multe kg decit crezi si iti vei afecta sanatatea... Poti minca ceea ce contine calorii, dar nu in cantitati mari: un ou fiert, ceva dulce, la fel si fructe pentru a mentine balansul, in plus ai putea minca ceea ce consumi de obicei, adica mincare calda, dar in cantitati putin mai mari, de examplu cu o jumatate de portie mai mult

| vanessa001 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, in special InYourShadowIcanShine si TheFucker. Multumesc frumos pentru raspunsurile vostre si imi pare rau ca nu pot da mai multe fundite. happy

| TheFucker a răspuns:

Buna.Se pare aca ai aceeasi problema ca si mine.Eu am 12 ani si 30 de kg.Nu este nicio problema.Am intrebat multi doctori, ce sa fac ca sa ma ingras si mi-au spus ca asta depinde de stomacul meu, adica de arderile stomacului, si na.La unii sunt mai lente, la altii mai rapide.Eu mi-am facut un program, la ce ora ma trezesc, cand mananc, ce mananc, incercam sa mananc mai mult si mi-a iesit, m-am ingrasat 2 kg in 1 saptamana big grin
Fundita? :*