| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor! Eu ma epilez pe picioare cu crema depilatoare, dar ma tine doar o saptamana, dupa care iarasi cresc fire de par. As vrea ceva ce sa nu ma doara, dar sa tina totusi mai mult timp. :-)

8 răspunsuri:
| Glamour612 a răspuns:

Cu benzi de ceară. Eu asta folosesc. Nu doare deloc și ține cam 2 săptămâni, chiar 3.

| Mwha a răspuns:

Epileaza-te definitiv la salon.

| BombonicaXD a răspuns:

Draga mea, daca exista asa ceva, NIMENI nu se mai chinuia cu ceara sau epilator. Dar din pacate voi nu aveti minte si puneti intrebari fara sa incercati voi sa gasiti un raspuns mai intai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai crema depilatoare e într-o mare măsura la fel ca aparatul de ras. Singura modalitate e epilarea cu ceara sau cu aparatul.E adevărat ca la început doare ca nu știi senzația dar după te obișnuiești. Daca nu am murit nimeni de la asta nu o sa mori nici tu. Încearcă. Poti sa te epilezi si definitiv dar costa mai mult(Epilare cu laser)Mai am auzit de una cu zahar..Il incalzesti si e cam ca ceara... Sper ca te-am ajutat :dhappy

| ElleAhx a răspuns:

Uite. ca sa te tina mai mult epileaza-te cu ceara la salon. nu doare atat de tare odata ce te obisnuiesti, plus ca este mult mai eficient si na. nu trebuie sa iti pui problema epilatului atat de des.
Eu m-am epilat prima data singura cu aparatul acum 3-4 ani si doare la inceput, dar acum de abia daca mai ciupe putin.

| Pufulete456 a răspuns:

Eu folosesc crema depilatoare de la ELMIPLANT si este foarte buna eu am epilez o data la o saptamana sau mai mult big grin

| Bianca_3321 a răspuns:

Din pacate este mai dureros dar te tine 6 saptamani cu ceara calda[sau rece]! Daca vrei sa nu te doara poti folosi un epilator electric de la BraUn! Dureaza 2 saptamani! FuNda?

| Pop_Lorena_1997_VB9d a răspuns:

Poi este o noua metoda :)
uiteo= http://zumi.md/......ahar-acasa numai ca este in engleza :) Funda?