| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani(baiat) si as vrea sa ma epilez pe picioare. E ok daca o fac cu lama? Presupun ca trebuie si o crema depilatoare.
Dau funda cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Doamne,deci ma enerveaza chestiile gen ''esti baiat'' ''gay'' nu stiu ce, daca tu pur si simplu nu iti suporti parul de pe corp.
Vrea sa se epileze, so what? Problema voastra care ar fi?
Eu ma fac doar cu lama, dupa ce fac baie.De cand sunt mica ma fac cu lama, si mitul ''iti creste mai repede so gros'' este fals.

10 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Ești băiat mă, ai uitat?

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Stiu chestia asta, dar deja arata urat, dar urat de tot, plus ca joc fotbal si imi transpira picioarele ca la un porc.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Fatalau de mic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt. spuneti-mi care ar fi cea mai buna varianta, help me :'( fac sport mult, si a inceput sa ma deranjeze parul de pe picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine folosesti ceara depilatoare, daca folosesti lama, o sa-ti crească si mai repede si mai mult. Cu ceara nu ai treaba o săptămână.

| IoanaPsy a răspuns:

Poti incerca si cu o masina de tuns speciala pentru parul de pe corp, daca tii neaparat sa te epilezi. Daca nu, in cel mai rau caz cu lama. Cremele nu sunt asa de eficiente si sunt si urat mirositoare. Iar de ceara banuiesc ca nu vrei sa auzi happy

Cam devreme totusi la 14 ani sa vrei sa te epilezi.

| anonim_4396 explică (pentru IoanaPsy):

Fac Sport, si e destul de mult pe picioare, ca la unul de 17-18 ani, sunt si un pic mai dezvoltat si sincer sa iti zic la prima vedere cei mai multi imi dau 15-16 ani...
Iar cu lama? Pur si simplu iau lama, si il dau jos? N-ar trebui ceva crema? scuze ca intreb ca un prost, dar n-am m-ai facut asta pe picioare.

| GeorgeBClaudiu a răspuns:

Lasa parul pe picioare, nu te mai lua dupa altii, ramai barbat, e mai ok decat fara par, deci nu o face!

| Tache_Dani_2000 a răspuns:

Si eu am 14 ani si am avut aceeasi problema ca tine, uite o metoda mai buna, ia-ti o masina de tuns si bag-o pe picioare, o sa ai par mai putin si uniform

| anonim_4396 explică (pentru Tache_Dani_2000):

O sa incerc..totusi ma deranjeaza.dar nici sa-mi sclipeasca picioarele ca la o femeie nu vreau.