| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU am 13 ani si vreau sa ma pensez pentru prima oara si m-am gandit ca sa nu ma doara sa ma fac cu crema depilatoare sunteti de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

AAAAAAA? Nu!
Pai cu crema o sa ramai fara spancene.
Spune-i mamei tale sa te ajute sau du-te la o cosmeticiana, te face imediat si iti face o forma frumoasa, oricum eu zic ca esti cam micuta de pensat dar e alegerea ta.

4 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Nuuuuu, vrei sa ramai fara sprancene?
Poti ruga pe o prietena sau pe mama ta sa te penseze, oricum la varsta ta nu o sa-ti poti permite sprancene perfecte. Inca esti micuta, important este sa iei acele "cotoare" care sunt in plus.
De salon o sa ai timp.

Take care!

| Elvina a răspuns:

Nu, cum sa faci asa ceva? Du-te la salon nu fa tu nimic sa nu le strici!

| Darla2007 a răspuns:

Nu e o idee buna. in primul rand dpdv estetic nu va iesi bine pentru ca cu crema depilatoare nu poti avea precizie, iar in al doilea rand sprancenele vor creste repede, mai dese si cu o radacina mai puternica. Pensatul nu doare asa tare ca si epilatul pe picioare...si daca vrei sa mai reduci din durere poti sa te dai cu crema de fata in locul cu pricina si sa astepti cateva minute pana intra in piele.

| UKlover a răspuns:

Roaga pe cineva sa te penseze sau mergi la un salon, nu costa mult si vei avea niste sprancene frumoase.