| dreams0423 a întrebat:

vreau sa ma pensez dar cum sa fac sa nu ma doara atat de tare?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Masează zona (poți folosi și puțină cremă). Când folosești penseta, nu smulge firul de la vârf, ci apucă-l cât mai aproape de rădăcină. Dacă vei trage de vârf, o să ai senzația că îți scoți și ochiul. : )) Trebuie să 'suferi' puțin, dacă vrei să fii frumoasă.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca te faci singura, intinde pielea de unde iei firul si freaca cu mana sau cu o discheta demachianta in locul de unde smulgi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa toate sfaturile de mai sus iti recomand si sa asculti muzica preferata sau un show de stand up la casti ca sa te distraga de la durere.

| ChiarEu2 a răspuns:

Te doare la început, dar cu timpul te obișnuiești.

| anoniiim1807 a răspuns:

Poti sa te faci cu crema si sa o lași puțin sa intre in piele.
Sau in timp ce îți smulgi firele poți sa dai cu o vata îmbibată in spirt.

| MadaLina6767 a răspuns:

Este o soluție la farmacie care de obicei o folosesc stomatologii care face sa amorțească pielea. Serios, eu il folosesc si nu ma doare.

| Dianaa333 a răspuns:

In timp nu o sa te mai doara atat de tare. Te obisnuiesti. La inceput nu ai cum reglementa problema. Dar toata lumea trece prin asta