| SexyGirlSweet1998 a întrebat:

Am 14 ani jumate si vreau sa ma vopsesc insa am pus ochii pe o nuanta de rosu care-mi place si nu stiu daca mi s-ar potrivi :) Am tenul deschis la culoare,ochii albastrii, buzele de marime medie, nici subtiri nici groase. Si imi place mult nuanta asta. http://www.discutiidesalon.ro/wp-content/uploads/2013/09 /roscata.jpg

Ce ziceti?

2 răspunsuri:
| madalinaeueu a răspuns:

La 14 ani jumate fix o asemena culoare iti trebuie.peste 2 ani din nuanta parului tau normal o sa ai un fel de roscat inchis mereu.cam asa am patit eu am fost satena inchis m-am vopsit roscat de 2 ori ca asa credeam eu ca e dragut si acum nu ma mai vopsesc deloc pentru ca vopseaua oricat de buna ar fi si ceculoare frumoasa are mai ales una puternica ataca parul tare si in cel mult 2-3 sapt ajungi cu paria plina de par. daca tot vrei sa te vopsesti incearca o culoare app de culoarea parului tau sau un negru castaniu ciocolatiu cv prin care sa se cunoasca difereta de cularea ta normal.plus ca la 14 ani jumate cand te vede la scoala cu parul rosu fii sigura ca o sa-ti scoata ochii vreo profa nasoala.crede-ma ca asa e. sper ca te-am ajutat

| DerpinaXD a răspuns:

Culoarea parului tine foarte mult si de culoarea tenului. Parului roscat i s-ar potrivi o culoare deschisa de ten. Daca ai spus ca ai tenul deschis la culoare, poti incerca mai intai sa te vopsesti cu nuantator. Daca nu iti place cum iti sta, la cateva spalari se duce culoarea. Dar cred ca iti va sta bine, mai ales daca ai si ochii albastri.