| Katherina99 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa slbaesc un pic si sa am un abdomen mai plat ati putea va rog sa-mi recomandati niste sfaturi si niste diete de urmat :* dau funda :*

Răspuns Câştigător
| xAlessia a răspuns:

Buna :* Ca sa slăbești mai usor cel mai indicat ar fi sa iti faci un program la care sa mănânci la ore fixe. Iar pentru abdomen plat faci in fiecare zi abdomene de exemplu in prima zi 10 iar in fiecare seara mai adaugi 5 happy bafta! :*

7 răspunsuri:
| myhaelutzza a răspuns:

Buna! 88 cm ti se pare putin? La 14 ani? Tine cont ca normal e sa ai 60 cm.Incearca sa nu mananci seara cu cateva ore, minim 3-4 de preferat, inainte de culcare, renunta la paine, dulciuri si sucuri carbogazoase, si fa abdomene cat mai multe.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net:dieta cu miere, apa si scortisoara.

| AvM94 a răspuns:

Du-te la sala, asta este cea mai eficienta metoda.

| Katherina99 explică (pentru AvM94):

Da eu nu sunt tare grasa am doar 88 de cm la talie dar nu-mi place ma intelegi si sport fac dar voiam o dieta

| AvM94 a răspuns (pentru Katherina99):

Pai incearca sa te feresti de prajiri, daca mananci carne incearca sa o faci pe grila, gratar. mananca mai putina paine. dulciuri mai rar. mananca multe fructe(mere, portocale, pere etc.) banane nu-ti recomand pentru ca ingrasa. aaa cand mananci carne de exemplu sa nu-ti lipseasca salata. Daca ai ore fixe cand mananci. de exemplu, eu ma duc la sala si fac asa. dimineata mananc cereale cu lapte, la 12 mananc carne pe grila si salata sau supa, poti manca si carne de pui si de curcan dar tot pe gratar. seara mananc salata orientala sau orientat cum se zice laughing iti poti face cartofi fierti, sau oua fierte, sper ca ti-ai dat seama. iti dadeam site-ul dar nu-l mai stiu. Poate te-am ajutat cu o idee. p.s nu face foamea ca nu-i bine, risti sa te inbolnavesti.

| Joker1305 a răspuns:

Dieta Dukan - http://www.gandul.info/......i-10674168 si bea multa apa pe zi;)

| megastrong a răspuns:

Fa mult sport