| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face pentru un abdomen plat [fara diete ]?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Multe abdomene, zilnic!
Pa, pa.

| Weider a răspuns:

Multe abdomene si alergare, sa bei cel putin 2L de apa pe zi.

| BlakeLively a răspuns:

Incearca exercitii pe care le poti face in casa..fitness sau yoga. Le gasesti pe You Tube, iti si arata cum se fac. Eu am incercat, fac asta de o luna si ceva, si am dat jos 5 kg. Nu am tinut regim, doar am redus din ciocolata si sucuri. Funda?

| AndreeeaaC a răspuns:

Acasa sau la sala, abdomene, in principal

| Yo_Dexter_1995 a răspuns:

În opinia mea, cea mai bună metodă în care poți da kilograme jos, e cea în care combini exercițiile fizice cu o dietă.

Primul pas, pentru a obține o dietă personalizată cu efect garantat, consultă un nutriționist.

În cazul în care nu ai șansa să consulți un nutriționist există "Dieta ELVEȚIANĂ" care promite rezultate extraordinare – 5 kilograme în 2 săptămâni. (Dieta este valabilă atât pentru femei cât și pentru bărbați.)

Este elaborată de un grup de nutriționiști și poate deveni chiar un stil de viață (100 % adevăr, TESTAT).
Conține toate vitaminele, nutrienții și mineralele necesare organismului.
Este un regim bogat în proteine și lipsit de carbohidrați.

Acestă dietă este recomandată oamenilor sănătoși, deci îți propun să mergi la doctor și să faci câteva analize pentru a fi sigur că totul e în ordine.

Mâncarea ta pentru o zi conform dietei.
Deci, poți consuma de-a lungul zilei :
• 200-300 g carne slabă sau pește. Se pot pregăti fierte, înăbușite sau la cuptor.
• 2 ouă. Se pot pregăti fierte sau omletă fără ulei.
• 0, 5 l lapte cu maxim 1, 5% grăsime.
• 50 g zahăr.
• 100-150 g(o felie) de pâine de secară, ovăz sau alte cereale integrale. Este interzisă pânea albă.
• 100 g cartofi. Se pot pregăti fierți sau copți la grătar.
• 50 g unt.
• Minim 2 litri de apă.

În lista fructelor sunt mai puține restricții.
Poți consuma orice fruct cu excepția prunelor, bananelor, perelor, strugurilor și fructelor confiate sau uscate.

P.S. Fructele trebuie să fie proaspete, dacă ți se face poftă de compot, poți bea o cană, însă ai grijă să nu conțină mai mult de 50 g zahăr.

Trebuie să-ți stabilești ore fixe de masă : 3 mese și 2 gustări.

Poți combina alimentele după gustul tău.
Nu depăși cantitatea indicată.
Nu schimba alimentele.
Nu mânca fructe seara.
Trebuie să iei cina înainte de 19:00.

Exercițiul fizic, perfect pentru combinarea cu dieta respectivă nu poate fi nicidecum altul decât Aerobica.
Aerobica = muzica + dans + exerciții fizice + calorii arse.
UN CORP DE INVIDIAT!

Un sfat :
Iubește-te în fiecare zi, cred în tine și luptă pentru ceea ce îți dorești.
Lasă kilogramele nedorite să plece!
Pentru că ești atât de frumoasă!

| AncutaM a răspuns (pentru Yo_Dexter_1995):

Facand abdomene si tinand o dieta. Oricum ai incerca de dieta nu scapi.
Ar mai fi o posbilitate sa folosesti pastile de slabit insa nu stiu cati ani ai. Daca esti foarte tanara nu iti recomand. Niste pastile de slabit foarte bune gasesti aici: http://cura-de-slabire.com/lemo-silhouette/