| Alexa010 a întrebat:

Vreau sa ma spal pe cap cu frunze de nuc, pentru ca am auzit ca ar inchide parul.eu il am blond-saten.cat de mult mi l-ar inchide?
apropo, am auzit ca cica dupa cateva zile se face inapoi parul, la culoare a de dinaintesadasa e? eu vreau sa tina culoarea. si nu vreau sa ma vopseschappymersi de raspunsurihappy

5 răspunsuri:
| ladygaga a răspuns:

Frunzele de nuc sunt pentru parul brunet si il inchide.
Pt par blond-saten poti folosii musetel.
Eu am la fel parul blond-saten si ma dau cu musetel si mi s`a mai deschis culoarea.

Dar daca tu vrei sa il inchizi.nu stiu. poti incerca si cu frunze de nuc sa vezi ce iese.

| ladygaga a răspuns:

Havin,
frunzele de nuc inchid parul.

Am prietene brunete care mi-au spus ca le dau mamele lor cu frunze de nuc pe par pentru a`l inchide.

| Anonim_9242 a răspuns:

Ai o idee foarte buna.Doar ca frunzele de nuc pe un par saten deschis dau o culoare brun rosiatic, culoarea se mentine si parul tau o sa fie sanatos si stralucitor.fierbi o cantitate mare de frunze pana ramane o culoare mai inchisa., trebuie sa te speli de mai multe ori, pana ajungi la culoarea dorita.Mult succes!

| Havin a răspuns:

Cand aveam vreo 5 ani mama ma spala cu frunze de nuc pe cap ca sa mi se deschida parulthinking sa ii dea stralucire.Si chiar a mers...nu stiu nimic de inchiderea parului.

| Havin a răspuns:

Lol...frunzele de nuc nu sunt pentru parul brunetstraight face!
nu te sfatuiesc sa folosesti frunzele de nuc pentru ca iti deschide parulthinking Si din cate ai spus tu vrei sa il inchizihappy