| anonim_4396 a întrebat:

am cearcane adanci,dar am o nunta si doresc sa scap de ele prin machiaj,un machiaj simplut, cam cat ar fi un pret aproximativ?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Daca ai cearcane accentuate, ai nevoie de ceva cu acoperire mare, de aceea te-as sfatui sa te indrepti spre o gama profesionala, pentru ca in cea ieftina e foarte greu de gasit ceva care sa acopere super bine(mac prolongwear, naked skin de la urban decay-astea sunt vestite pentru o acoperire mare si sunt in jur de 100 de lei). Un truc care sa nu accentueze cearcanele e sa nu aplici mascara pe genele inferioare, pentru ca umbreste zona de sub ochi, deci e lesne de inteles.
Daca nu te machiezi constant, nu are rost sa investesti atat intr-un produs pe care sa il lasi ulterior sa expire. Cu suma aceea poti merge la un makeup artist sa iti faca un machiaj de ocazie si te asigur ca daca alegi unul bun, va face o treaba perfecta

Răspuns Apreciat de Editori
| BloodyLips a răspuns:

Nu stiu care e bugetul tau ca sa spun un pret final, dar o sa-ti spun cam ce iti trebuie pentru un machiaj dragut si simplu:
1.Fond de ten, ai grija sa il alegi in nuanta pielii tale si sa nu aplici foarte mult pentru ca in soare o sa se vada urat.
2.Concealer(daca ai cearcane foarte adanci iti recumand unul de tip baton, cu acoperire mai mare) cu o nuanta mai deschisa decat pielea ta
3.Rimel negru, daca ai nunta ai putea sa iti iei si un ondulator de gene, e cam 10 lei unul si chiar se vede diferenta.Ai grija insa sa il folosesti doar la ocazii speciale si sa nu apesti extrem de tare cu el pe gene pentru ca risti sa ti le rupi.
3.Blush,sa nu iti dai foarte mult ca sa nu incarci aiurea
4.Eu folosesc si tus ca sa-mi fac o codita fina si eleganta, sa-mi scot putin ochii in evidenta, te sfatuiesc si pe tine sa incerci, arata foarte frumos.
5.Nu stiu daca ar trebui sa aplici fard daca ai zis ca vrei un machiaj simplu, eu aplic o nuanta care se aseamana extrem de mult cu pielea, un bej deschis.
6.Un lip gloss la alegerea ta, nu iti pot spune si nuanta. Daca ai buzele mici te sfatuiesc sa alegi o nuanta deschisa, iar daca le ai mai mari o nuanta indrazneata, un rosu sa spunem.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iti cumperi anticearcan si un fond de ten.
La anticearcan depinde de brand, poti sa-ti iei de la Rimmel London ca nu e rau, e pana in 20 lei.
Iar fond de ten, iar depinde firma, poti sa-ti iei de la Astor cu 30 si ceva. Eu sunt multumita, mai ales daca n-ai imperfectiuni majore.

| untu a răspuns:

Trateaza cu o solutie de la farmacie REMESCAR!

| And456 a răspuns:

Încearcă un anticearcan, nu este prea scump, în jur de 15 lei, dupa care poți sa pui fond de ten. Anticearcanul te va ajuta, dacă nu ai, sau nu găsești încearcă un corector lichid.

| alizera a răspuns:

Preturile incep de la 30 Ron si cresc. Depinde si daca il veo face la un salon sau la o persoana specializata care munceste acasa.

Cred ca cel mai bine s-ar potrivi smokey eyes.

Te poti inspira aici: https://www.alizera.ro/......20-de-ani/

Chiar daca articolul este pentru miresici, poti incerca sa il aplici