| ColdBreeze a întrebat:

Am 13 ani.Cum scap de cearcane fara machiaj sau alte substante de la farmacie?

9 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Trebuie sa dormi la timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
CEAIUL, reduce cearcănele şi ajută ochii umflaţi. După ce îţi prepari un ceai, poţi lăsa frunzele în apă şi să bagi totul la congelator (eventual într-un recipient special) pentru a obţine cuburi de gheaţă. Ţine cuburile de gheaţă pe ochi (deasupra unei dischete demachiante) timp de 20 de minute.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema cu ulei de migdale de la manicos, e vreo 4 lei la plafar.
Niste analize la sange si un control la ochi nu strica si cat mai putin timp la calculator si televizor.
Si incearca sa mananci multe fructe si legume.
Acum mai depinde si ce fel de cearcane ai, culoarea lor si daca le ai de mult timp sau apar doar de la oboseala.

| LorenaAnca a răspuns:

Felii de castravete sau cartof. Si poti incerca sa dormi mai mult! O zi buna!

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Eu cred ca majoritatea neregularitatilor vin din interior, ar fi ideal sa mancam corect, sa ne hidratam, miscare, somn regulat, iar in final majoritatea se vor rezolva de la sine. O reteta rapida si sigura pentru cearcane nu stiu sa-ti spun.

| alinanicoleta99 a răspuns:

Buna! castravetele te ajuta la relaxarea ochilor... dar uite aici cateva sfaturi http://healthy.kudika.ro/......rcane.html te pup :)

| Andreea2239 a răspuns:

Castravete sau cartof...Dar cea mai buna solutiebig grinORMI! :*

| EVA9443 a răspuns:

Eu tot aveam, dar m-am invatat sa ma culc mai devreme si mi-au trecut.Cind dorm putin apar toata zoia

| Memesita a răspuns:

Dormi laughing
dar daca e ceva genetic nu prea ai cum sa scapi de ele.