| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am cumparat ceara de la farmacie si am turnat-o intr-un castron... Vreau sa stiu acum cum voi putea indeparta ceara ramasa pe castron cat mai repede?

Răspuns Câştigător
| BlackDarkAngel a răspuns:

Fierba apa si pune-o in castron iar ceara se va inlatura, daca astepti cel mult o ora. Daca nu, dupa ce pui apa fierbinte in castron, da cu o furculita fara sa pui mana pe castron. Succes!

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Las-o sa se intareasca (eventual pune castronul in frigider, la rece devine casanta) si razuieste-o cu un cutit. Daca e un strat prea subtire ca sa-l poti razui asa, incearca cu o carpa imbibata in alcool. Nu spirt sanitar, alcool.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Incearca cu apa fierbinte, toarna apa fierbinte in castron.

| antanela a răspuns:

Cu servetelu daaaaaaaaaaaaa? lol