| Swaggy1008 a întrebat:

TPU! Am mare nevoie de ajutor:
Am 13 ani, dar corpul meu arata de 16. Am 1.62m, dar am 58 kg. Am cateva vergeturi pe coapse si, de asemenea am celulita. Am fost plinuta de mica, nu pot spune ca sunt obeza, dar nu sunt nici normala. Mama mea s-a confruntat cu aceleasi probleme cand era de varsta mea, cu toate ca acum este foarte slaba.
Intrebarea mea este daca aveti vreun remediu pentru vergeturi, celulita si grasime excesiva. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| XмιѕтιqυєX a răspuns:

O dietă bună este dieta Dukan : http://dietadukan.ro/. Se spune că face minuni :). Numai că la vârsta ta nu prea e indicat să ţii dietă. Fă multă mişcare! Plimbă`te cu bicicleta, cu rolele, sau pur şi simplu aleargă prin parc. Nu mânca dulciuri / zahăr în general! Se depune foarte repede! Mănâncă regulat : Dimineaţa, după-amiaza şi seara. Nu mânca după ora 6! Fă abdomene în pat seara ( cât mai multe exerciţii : de obicei, acestea sunt predate şi la sport, deci cred că ştii).Eu am slăbit fără dietă : nu am mai mâncat dulciuri, mă plimbam cu rolele şi cam în 2-3 săptămâni am slăbit 7 kg şi acum îmi e bine. Dacă nu vrei să ţii Dukan pentru că este puţin mai grea uite aici mai multe diete : http://diete.kudika.ro/.

Baftă!

| Swaggy1008 explică (pentru XмιѕтιqυєX):

Multumesc mult! Mi-ai fost de mare ajutor!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Greutatea ideala este 52 kilograme.
Lasa dietele, nu-ti distruge sanatatea organismului prin diete!
Nu exista remedii pentru asa ceva!