| ღДℓἷʂմƙᾄღ a întrebat:

Buna TPUhappy. Am nevoie de ajutor big grin. Am luat niste unghii false, dar lipiciul e cam putin adica imi ajunge numai pentru o mana. Cu ce imi recomandati sa lipesc unghiile? Am luat si Picatura, dar ma gandeam ca daca le pun cu Picatura, cum le dau jos pe urma laughing.
Multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Din cate stiu eu se numeste lipici duo dar mai bine ceri lipici pentu unghii false.

13 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Mergi la magazinul de unde le-ai luat si cumpara separat lipici, si sa nu iti dai cu Picatura ca o sa iti distugi unghiile.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru KellyGreen):

Nu mai au decat Super Glue laughing

| KellyGreen a răspuns (pentru KellyGreen):

Atunci mergi si cauta si la alte magazine sau farmacie.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru KellyGreen):

Si ce lipici ar trebui sa cer? Exista o anumita marca? Sau zic dati-mi va rog niste lipici pentru unghii false?

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru KellyGreen):

Multumesc:*

| KellyGreen a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Din cate stiu eu se numeste lipici duo dar mai bine ceri lipici pentu unghii false.

| Nolkyz a răspuns:

Eu mi-am pus cand eram mai mica unghii cu super glue laughing. Le poti da jos bagandu-le in apa calda/fierbinte. Problema e ca o sa iti ramana lipiciul ala pe unghia naturala si o sa scapi de el cu timpul.

| Densis a răspuns:

Te-ai cam grabit cu fundita.
Eu aplic unghii cu gel si sunt mult mai eficiente si rezista mai mult.GARANTEZ
Ce fel de unghii ai tu? Se exfoliaza pe margini, de la mijloc? Se zgarie usor?

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru Densis):

Sunt rezistente, si cresc foarte repede in scurt timp. Se mai si exfoliaza, dar rar.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru Densis):

Aa da, si chestia e ca nu vreau sa reziste mult... Vreau numai asa pentru revelion, si/sau o zi dupa.

| Densis a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

La magazinele de cosmetice gasesti "calciu de unghii" sau pentru. exofoliere.Maxim 3 lei o sticluta.Eu de obicei daca imi fac mie modele pe unghie naturala aplic calciu dupa ce am facut modelul apoi lac de unghii.

| DedeeAndreea a răspuns:

Unghiile false iti strica unghiile naturale, asa ca mai bine nu faci prostia de a iti pune unghii false.Crede-ma,nu-i bine deloc,si sincera sa fiu, eu mi-am lipit unghii false cu lipici de unghii, si era sa imi rup unghiile naturale, asa ca ai grija ce faci, ca nu-i bine sa iti pui unghii.Mai bune sunt unghiile cu gel,puse la cosmetica, nu unghii cumparate! De preferat ar fi sa iti lasi tu unghiile tale naturale lungi si sa ti le faci cu oja, lac, sa iti pui abtibilduri speciale de unghii pe ele.Mie una nu imi trebuie unghii false, m-am invatat minte!
O zi frumoasa!

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru DedeeAndreea):

Le am deja lungi, doar ca la la al 2 lea deget le am mai scurte... si vroiam sa le am la acelasi nivel.

| Letty03 a răspuns:

Daca ramai fara lipici, incearca sa le pui cu lac de unghii. Cu scoci ar fi foarte bine sa le lipesti.