| Tyaa a întrebat:

Buna TPU.
Am niste ochelari ray ban originali credeti ca asi putea sa iau rama de la ochelari si sa imi pun lentile de vedere?
Cel mai bun raspuns fundita+vot kiss.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Și eu visez de ceva vreme la niște ochelari de vedere cu o ramă ochelarilor de soare și am rămas plăcut surprinsă că nu sunt singură.
Deci nu a fost o idee chiar așa de blondă?hee hee

| eucumine010 a răspuns (pentru NOname):

Nu e o idee blonda deloc, chiar exista. happy Acum nu stiu detalii cine/unde/cum/cat costa etc. A si lentila chiar daca e de vedere este normala ca la ochelari de soare (ma refer la culoare) nu e transparenta happy cel putin asta prietenului meu asa este.

| NOname a răspuns (pentru eucumine010):

Mulțumesc pentru detalii. E bine de știut că visul meu nu e irealizabil.

| eucumine010 a răspuns (pentru NOname):

Atunci succes pe drumul tau spre indeplinirea visului.

| NOname a răspuns (pentru eucumine010):

Mulțumesc frumos.
Numai bine și ție.

| Bailey a răspuns:

Da, normal ca poti. A facut-o prietena de-a mea asa. Te duci la oftalmologie si ii spui sa ti faca cum vrei si ii iei peste catva zile. happy Succes. love struck Funda? puppy dog eyes

| eucumine010 a răspuns:

Doar la un specialist care se ocupa cu asa ceva. Gandeste-te ca trebuie sa ai lentila pe masura ramei. Succes.

| eucumine010 a răspuns:

Eu am un prieten care are ochelari rayban originali cu lentile graduate. Nu stiu acum daca asa au fost cumparati sau daca a schimbat el lentilele.

| eucumine010 a răspuns:

Nu cred, diferenta e ca el nu traieste in Romania, deci probabil s-a dus la un magazin specializat cu asa ceva sau direct la reprezentanta. Eu nu ma pricep si nici nu prea port ochelari. happy

| white_2190 a răspuns:

Probabil ca da... daca vrei niste lentile pentru dioptri gen 0, 25 sau 0, 50...pentru ca la o dioptrie mai mare s-ar putea sa se vada destul de ciudata lentila deoarece nu se incadreaza cu grosimea ramei ochelarilor taihappy succes

| dianamariana2001 a răspuns:

Poate...

| Optic_Real_1979 a răspuns:

Vino la mine la magazin si te ajut cu lentile de soare cu dioptrii de la furnizori cu renume
www.real-optic.ro