| alexbulinuta a întrebat:

Am o bratara de metal din aceea care se vinde in targuri... si trandafirul care era aplicat(tot de metal) s-a desprins stiti cumva cum as putea sa o lipesc? crying

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca e vorba de metal, cel mai sigur e un nit foarte fin.Trebuie practicata o gaura cu un burghiu f.fin(1 sau 1, 5mm),care sa treaca prin floare si prin bratara,apoi se nituieste usor. Dupa ce se da gaura, inainte de nituire, poti aplica superglue sau picatura, ca sa nu se rasuceasca. Poate face asta orice lacatus care are scule, sau atelierele unde se repara ochelari.Metalul,daca-l lipesti, poate face surprize, iar adezivul poate reactiona la transpiratia mainii sau apa calda.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Picatura / aracet transparent.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Încearcă cu superglue sau cu Poxipol.

| puffy04 a răspuns:

Cu loctite, e f f f bunhappy