| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru voi... Daca am tenul creol/ciocolatiu si ochii caprui, m-ar prinde bine o nuanta de violet inchis pentru par? Adica vreau sa ma vopsesc o tenta de violet inchis in combinatie cu un roz foarte inchis, deci in doua culori si nu vreau sa iasa un contrast din care sa rezulte ca nu mai pot sa ies afara din casa laughing. ma puteti ajuta cu un raspuns? Sau alte idei.dar tot de genul asta..culori aprinse...combinate.Funda! Mersi happy

Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Http://www.sortrashion.com/fabulous-eyeliner-makeup-styles-to-try/

Incearca un tus pe pleoapa superioara in loc de creion dermatograf :) garanez ca iti sta mai bine si te lumineaza la fata.esti o fata frumoasa si e pacat sa iti ascunzi frumusetea sub negreala :)

| RebeleGirl a răspuns (pentru Tinna666):

Uita-te putin la poza de la profil laughing la asa ceva te referi? happy cum e?

| Tinna666 a răspuns (pentru RebeleGirl):

Daca vorbesti de machiaj nu se vede in poza ta de profil..de vede doar de la nas in jos laughing

| RebeleGirl a răspuns (pentru Tinna666):

Gata.am pus poza happy

| Tinna666 a răspuns (pentru RebeleGirl):

Dap,asa da happy am avut dreptate, chiar te prinde machiajul asta happy crede-ma iti sta de 1000 de ori mai bine kiss

| RebeleGirl a răspuns (pentru Tinna666):

Mersi frumos :* mersi si pentru sfat happy acum urmeaza sa imi fac parul laughing daca mi-l fac o sa iti arat o pozawinking

| Tinna666 a răspuns (pentru RebeleGirl):

Abia astept sa vad happy eu am vrut sa ma fac gri si mi-a spus iubitul meu ca sunt nebuna laughing am ajuns la concluzia ca are dreptate, eu prefer lucrurile...normale laughing dar am o prietena ce s-a facut albastru cu roz in cap si chiar ii sta super.cred ca te-ar prinde si pe tine.si ea e creola ca tine happy

| RebeleGirl a răspuns (pentru Tinna666):

Cat ma bucur sa aud asta laughing deci nu sunt singura laughing oricum daca nu imi place, automat ma fac bruneta la loc laughing

24 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine si m-am vopsit cu nuanta "Pruna" de la L'oreal Casting Creme Gloss si mi-a placut super mult, imi pare rau ca mi s-a dus culoarea foarte repede, intr-o luna jumate si am folosit si sampon special pentru par vopsit. Cred ca s-a dus repede pentru ca vopseaua nu are amoniac. Dar oricum mi-a stat bine si culoarea e foarte faina. Vreau sa ma vopsesc din nou asa, poate voi incerca si de la alta firma. Deci cred ca ti-ar sta bine. Bafta! happy

| RebeleGirl a răspuns (pentru Anddreee):

Vreau sa incerc la un salon.sa folosesc pudra violet si roz inchis, poate rezista mai mult timp culoarea pe par!winking

| Tinna666 a răspuns:

Ma lasi sa iti dau un sfat? dar te rog sa nu crezi ca sunt rautacioasa...happy

| RebeleGirl a răspuns (pentru Tinna666):

Si care ar fi sfatul?

| Tinna666 a răspuns (pentru RebeleGirl):

M-am uitat si eu peste pozele pe care le-ai pus si cum e ultima poza e ok, cred ca ti-ar sta bine.un albastru inchis si roz inchis.

Sper sa o iei ca pe un sfat prietenesc happy incearca sa nu te faci cu vopsea sau ceva permanent ca sa nu regreti si sa iti distrugi parul.ar fi bine sa mergi la un salon ca nu stiu in ce masura vei obtine tu acele culori acasa.
Si m-am uitat atenta la poza ta de profil si iti sugerez sa iti schimbi machiajul ochilor.e mult prea mult negru si nu te avantajaza.incearca o linie subtire de tus in timpul zilei sau doar putin rimel.din cate vad eu tu esti data cu mult creion dermatograf.chiar nu te avantajaza happy

| RebeleGirl a răspuns (pentru Tinna666):

La salon o sa incerc ca sa fiu sigura de un rezultat bun, iar in legatura cu machiajul din poza de profil, pot sa iti zic ca a fost facut pentru o ocazie.eu nu folosesc nici fond de ten pentru ca nu am nevoie happy folosesc doar rimel, un creion negru si un ruj sau luciu de buze...foarte simplu happy in general nu ma prea machiez, doar cateodata dar si atunci simplu happy

| Tinna666 a răspuns:

Da,pai ce sa zic...bafta laughing abia astept sa te vad.
Eu pana acum o luna aveam parul natural, nu ma mai vopsisem si am parul lung, aproape de fund.m-a apucat intr-o zi sa ma fac blonda si in loc sa ma duc la salon m-am apucat sa ma decolorez acasa si nu a iesit ce am vrut eu.mi-am mai si ars parul, acum daca nu ii pun masti nu am sanse sa bag poaptanul in el laughing pe mine m-a potolit faza asta si mi-a trecut de vopsit parul..il voi face culoarea mea naturala si aia e laughing stai ca pun o poza sa vezi ce am acum in cap happy

| RebeleGirl a răspuns (pentru Tinna666):

Iti sta super! happy eu inainte sa fiu bruneta eram roscata laughing cred ca am avut in par toate nuantele de rosu posibile.am ajuns si la portocaliu laughing am combiat un rosu aprins cu un blond deschis si a iesit super laughing dar eram prea ciudata (adica toata lumea era : wow ce par ai laughing) si la insistentele prietenilor am ajuns la negru. o sa pun o poza de cand eram portocalie laughing eu zic ca nu imi statea rau laughing

| Tinna666 a răspuns:

Multumesc happy Vaii daca ar fi dupa mine si eu mi-as face o gramada de chestii in cap dar mi-e asa mila de par, saracul...mie imi place sa arate sanatos, nu ars.si stiu ca singura solutie sa indrepti greselile e foarfeca si cjiar nu vreau sa ma tund, l-am lasat multi ani ani sa creasca si cred ca as plange o luna daca ar trebui sa il tai laughing

| RebeleGirl a răspuns (pentru Tinna666):

Of Doamne... happy acum pun poza cu parul portocaliu.in poza nu se vede prea bine dar daca te uiti atenta la radacini se vede mai bn.cand ieseam afara se vedea foarte aprins de la soare laughing)

| Tinna666 a răspuns:

Da,e ok culoarea.sincera ma asteptam sa vad un portocaliu portocala laughing dar iti sta mai bine bruneta happyeu abia astept sa te vad albastra laughing

| Tinna666 a răspuns:

smug happy

| RebeleGirl a răspuns:

Hai ca pun poza iar... ca am schimbat-o.ca sa vezi machiajul happy

| DubPhizix a răspuns:

Daca parul tau arata ca in poza de profil crede-ma ca nu ai nevoie sa te vopsesti pentru ca iti sta bine asa cum esti. Mai ales violet. la prea putine fete le sta bune cu parul violet laughing
Dar oricum daca te simti rebela si ai nevoie de o schimbare atunci fa cum iti zice inima laughing nu prea conteaza ce zice lumea.