| Eookatha a întrebat:

Am o intrebare pentru voi:
Deci, de curand mi-am cumparat niste pulovere negre (pentru uniforma scolara) si le-am bagat la masina de spalat(ca doar nu le luam direct pe mine laughing ) si mi s-au micsorat, pe scurt au intrat la apa.
Intrebarea mea este:
Credeti ca as putea face ceva sa le aduc la starea initiala? Adica sa le fac la loc cum erau?
Acum sunt foarte foarte mici, si nu doar ca am dat multi bani pe pulovere, dar imi plac foarte mult, adica am stat cateva ore in mall sa gasesc ceva si cu buzunare(pentru telefon si bani)dar si cu model.

Va rog mult, daca credeti ca se poate face ceva sa imi spuneti.

Funda fara discutiiii doar daca si functioneaza ceea ce imi spui, daca imi spui! happy

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Din păcate, din câte știu, nu prea mai ai ce să faci. Trebuia să le speli la 30-40 de grade.

Dar asta e... Măcar o să știi pe viitor și o să fii mai atentă la etichetă. Dacă produsul e din lână (de exemplu) trebuie spălat la temperaturi mai joase, altfel se micșorează drastic și poți să-l arunci.