| just4amdb a întrebat:

Am o camasa albastra patata cu fond de ten. Din pacate, am crezut ca se ia la spalat si am bagat-o direct la masina. N-a fost asa, ba chiar mai rau, cred ca a intrat in tesatura. Credeti ca-i mai pot face ceva? Ma gandeam sa ma duc cu ea la o curatatorie chimica.

Răspuns Câştigător
| Claudia_4756 a răspuns:

Eu am auzit anul trecut la emisiunea curat murdar ca petele de fond de ten yes daca freci bine pata cu miez de painethinking eu am incercat cand inca era pata proaspata si sa stii ca a iesit eu zic sa incercihappy

| just4amdb explică (pentru Claudia_4756):

Am citit dupa-aceea pe net ca trebuia frecata cu miez de paine. Dar era prea tarziu, de-aia spun ca a intrat deja in tesatura. Am incercat si cu vanish si tot n-a iesit. Sa vad, poate ii fac astia de la curatatorie ceva...
N-am purtat-o decat de 2 ori si de-aceea tin foarte mult s-o curat happy

1 răspuns: