| RDariaa a întrebat:

Am o mare problema pentru care am cautat raspunsul ore in sir si nimic. Am folosit henna Sonia negru 30 minute ieri, nu stiu ce contine atat de puternic dar a iesit negru negru nu cum iesea de obicei un saten inchis. Acum sunt disperata as vrea sa scap de aceasta culoare dar nu stiu cum. Intrebarea mea este, daca m-as duce la un salon as putea sa fac o decolorare? ar reusi? Pentru ca am auzit multe mituri cum ca pe henna nu se mai prinde nimic. desi eu cred ca are ceva indigo altfel nu imi explic cum a ieist atat de negru, culoarea me anaturala era un saten mediu. Am nevoie de ajutor urgent, multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai vazut nicio diferenta pentru ca totusi henna e destul de rezistanta si a fost prima aplicare. dar insista si vezi ca la masca asta trebuie sa amesteci mierea cu APA! neaparat ca altfel nu are niciun rezultat in afara ca iti face parul mai matasos.

daca ai combinat doar ulei de masline si miere, ti-a rezultat o masca pentru hranirea, hidratarea parului, fara sa te dezamagesc. dar insista si ai sa vezi. daca femei brunete natural si vopsite ani de zile tot cu negru si-au deschis nuanta parului pana la castaniu? happy
lasa foarfeca, stai linistita!

important la aceasta masca este sa combini neaparat mierea cu apa, cum scrie si pe site si mierea sa fie de salcam. obligatoriu, pentru ca e eficienta la decolorare.

incearca miere, + APA! + balsam+otet (de miere si mere e bun, dar poti folosi si altul). otetul iti va folosi ca sa prinda pigmentii de la miere in firul de par.

te pup si sper sa iti iasa! :*

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Chestia aia cu miere si ulei de masline nu deschide in niciun caz mai mult de 1 ton. Daca vrei sa revii la saten sau un ciocolatiu mai asteapta minim 2 luni dupa care te duci la un salon sa te faca cu produse profesionale. Daca faci singura experimente acasa poate o sa ajungi la culoarea dorita, dar o sa ai parul ca o matura...
http://carmen-roxana.blogspot.ro/2012/08/ma-urmareste-henna.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti masca cu miere. te asigur ca da rezultate. brunete vopsite ani de zile negru si-au deschis nuanta pana la saten-castaniu.

uita-te peste astea sau mai cauta tu decolorarea parului cu miere. nu il arzi si il si hranesti in acelasi timp.

http://www.google.ro/......http?/url

| RDariaa explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! Aseara am incercat cu miere si cu ulei de masline am dormit cu el in par si totusi nici o diferenta. Oare de ce? Trebuie s-o fac de mai multe ori? Nu vreau sa cred ca n-o sa mai iasa decat cu foarfeca. problema e ca henna cica protejeaza firul de par poate de aia nu se duce nu situ ce sa zic, sau ce sa fac.

| RDariaa explică (pentru anonim_4396):

Multumesc enorm! :* voi incerca in continuare!

| RDariaa explică (pentru RDariaa):

Aaa si cam cat sa o tin?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RDariaa):

Tot pentru mine e? laughing pai tine-o cat de mult avand in vedere despre ce vorbim:henna big grin poate chiar dormi cu masca din nou.
aplica masca asta cat mai des pe saptamana si nu are cum sa nu apara si rezultatele. dar trebuie insistat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RDariaa):

Nu ai vazut nicio diferenta pentru ca totusi henna e destul de rezistanta si a fost prima aplicare. dar insista si vezi ca la masca asta trebuie sa amesteci mierea cu APA! neaparat ca altfel nu are niciun rezultat in afara ca iti face parul mai matasos.

daca ai combinat doar ulei de masline si miere, ti-a rezultat o masca pentru hranirea, hidratarea parului, fara sa te dezamagesc. dar insista si ai sa vezi. daca femei brunete natural si vopsite ani de zile tot cu negru si-au deschis nuanta parului pana la castaniu? happy
lasa foarfeca, stai linistita!

important la aceasta masca este sa combini neaparat mierea cu apa, cum scrie si pe site si mierea sa fie de salcam. obligatoriu, pentru ca e eficienta la decolorare.

incearca miere, + APA! + balsam+otet (de miere si mere e bun, dar poti folosi si altul). otetul iti va folosi ca sa prinda pigmentii de la miere in firul de par.

te pup si sper sa iti iasa! :*

| KaterinaРомановский a răspuns:

Din păcate ai auzit bine, pe henna nu mai prinde nimic. Încearcă totuși să mergi la salon pentru un decapaj, e un procedeu ce scoate culoarea din parul vopsit, poate funcționează.

| RDariaa explică (pentru KaterinaРомановский):

Mulumesc Katerina de raspuns. O sa incerc pentru ca chiar nu stiu ce sa mai fac, nu imi place deloc cum imi sta.

| RDariaa explică (pentru KaterinaРомановский):

Katerina, astazi mi-am luat inima in dinti si ti-am sacultat sfatul, am mers la un salon profesional pentru ca nu mai aveam rabdare sa fac masti de deschidere a nuantei si a mers! Desi nu a fost cea mai "inteleapta" alegere pentru ca o decoloare strica parul (totusi mi-au pus niste solutii pentru hranirea parului )ma bucur ca am iesit din acel salon din nou satena!

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru RDariaa):

Bv! Mă bucur că a funcționat! happy