Întrebare recomandată | Sakina a întrebat:

^ ^ Am o mica intrebare big grin am 14 ani si am auzit ca argila este foarte buna pentru ten big grin vreau sa va intreb daca la varsta mea e ok sa folosesc masti de argila cu apa. Mastile cu apa si argila este cica buna pentru tenul cu acnee. Eu nu pot sa spun ca am tenul problematic, insa am niste puncte negre si un pic un pic de cosuri si ma gandeam daca e bine la varsta mea sa folosesc asa ceva, daca da, spuneti-mi va rog daca fuctioneaza. Va rog fara batjocora! happy Multumesc anticipat! :*

4 răspunsuri:
| tzus a răspuns:

Este foarte bine timp de 7 zile pentru acnee. si mai poti face si cu lapte pentru hranire. dupa ce-ti faci masca poti sa te speli cu apa minerala daca nu ai apa termala. si o lasi asa pana se usuca si dupa te poti da cu crema.
p.s. sunt cosmeticiana

| PassingBY a răspuns:

Poţi să foloseşti fără nici o problemă. Pentru puncte negre sunt şi alte creme, speciale, aşa că, dacă nu funcţionează cu argilă, poţi încerca şi altceva. Oricum nu are cum să îţi dăuneze. happy

| terminallyCapricious a răspuns:

Stai calma am 14 si de 2 ani folosesc mastile cu argila si tenul meu arata super dar fii atenta ca trebuie sa te,, ungi'' cu argila inainte de a te culca, ca in timpul noptii sa isi poata face efectul, fa asta in fiecare seara daca vrei sa ai un tel super big grin

funa? puppy dog eyes

| AnnaaXD a răspuns:

Buna Anca. Sa stii ca eu am folosit o masca de argila si miere. Sa stii ca eu am folosit.o acum 1 luna. Tenul meu a fost destul de curat. Functioneaza, dar are efect scurt, 2-3 zile. Ti.asi recomanda.o.Eu am 12 ani si jumatate si nu am facut nimic ( alergie, cosuri, puncte negre, etc ). Bafta!