| RalucaGabriela12 a întrebat:

am o nedumerire. de ceva timp imi iese pe fata o iritatie, ca niste cosulete sub piele, rosii. apare si dispare, de exemplu daca ma machez si daca stau in fum de tigara imi apar. am vazut o emisune la TV in care explica ca aceasta iritatie se numeste "acnee cosmetica". Am cautat cate ceva pe internet nu prea gasesc nimic interesant, creme sau tratamente. doar tratamentul cu laserul. Stie cumva, cineva ce creme ar trebuii sa folosesc sa nu mai am aceasta iritatie? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Îngheţatăăă3310 a răspuns:

Daca te machezi des si strident, incearca sa scapi de acest obicei pentru o luna. Vei vedea o imbunatatire. Si nu iti da cu fond de ten, lasa natural. Vorbeste cu mama ta si spune-i ca nu iti place ca ai aceasta iritatie si ca vrei la un dermatolog. Multa bafta!

| RalucaGabriela12 explică (pentru Îngheţatăăă3310):

Multumesc mult! Dar sa stii, nu ma machez strident deloc. doar cu BB CREAM de la Garier. + rimel. atat. Cat despre dermatolog, absolut,, voiam doar sa vad daca e vreo crema asa, in farmacii, de galbenele sau ceva, multumesc mult!

2 răspunsuri:
| And4rr a răspuns:

Poi nu stiu nici o crema.Dar incearca sa nu te mai machezi ceva timp.Nu stiu daca te-am ajutat.Succes!