| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena blonda care vrea sa o vopsesc o culoare mai inchisa si am doar vopsea profesionala de salon. Cu ce fel de oxidant, de cat la % sa amestec vopseaua?
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Oxidantul de 12 care e cel mai puternic se foloseste in cazul decolorarii. Tu ar trebui sa folosesti ori unul de 6 ori de 9 pentru o culoare mai inchisa, dar mai bine 6 ca sa nu ii faci rau parului din moment ce e si decolorat.

| Kyttynna a răspuns:

Mai bine trimite-o la salon decat sa o faci dalmatiana si sa nu mai vorbeasca cu tine. happy