| Dilek06 a întrebat:

happy
Am o problemă am părul destul de mic laughing Cam până la umăr, cu aș putea face să crească mai repede adică până la vară să se vadă o diferență.

FUNDĂ! :*

Răspuns Câştigător
| inimadeinger a răspuns:

Buna daca vrei sa iti creasca repede incearca sa nu te speli pe par in fiecare zi si seara inainte de culcare iti faci un masaj la scalp cu ulei de ricin sau argan obligatoriu in fiecare seara nu pui ulei foarte mult incearca sa te relaxezi facand asta. iti spun da rezultate vizibile mi-a crescut in 2 luni aproape 7 cm succes si APA e foarte important bea multa apa si mananca sanatos si o sa vezi si parul si pielea ta o sa arate bine happy

| Dilek06 explică (pentru inimadeinger):

Mersi de luni trebuie să incep asta! happy +că dacă mănânc sănătos o să mai şi slăbesc laughing :*

| inimadeinger a răspuns (pentru Dilek06):

Nu o sa slabesti o sa te mentii in forma daca mananci sanatos o sa ai o greutate constanta happy in plus vitaminele nu inlocuiesc mancareawinking ai grija de tine

8 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Inainte de fiecare baie, cu 3-4 ore, da-ti cu ulei de argan la radacina. Eu zic ca pana in vara se va vedea o diferenta.

| Kriss96 a răspuns:

Pai o sa creasca el singur. Pana la vara normal ca iti mai creste. Depinde si de ritmul tau de crestere. Dar o sa se vada diferenta. Pe luna parul creste 1.5-2 cm. Poti incerca cu ulei de ricin. Daca te ungi cu el e posibil sa-ti creasca si 3 cm pe luna.

| Katoky a răspuns:

Buna!
Firul de păr crește zilnic cam 0.3-0.4 milimetri, ajungând anula la 15 cm, asta dacă nu îl tundeți deloc. Creșterea părului la oameni este permanentă.
Oricum trebuie sa ai mare grija de el happy
Mai bine lasa-l sa creasca natural nu cu toate porcariile pentru ca mai tarziu o sa cada mai repede.
Te pup!

| Denisuca21 a răspuns:

Da e adevarat, uleiul de ricin, e super! Il ajuta sa creasca si-l face mai matasos, foloseste-l o data pe saptamana daca ai parul gras si de 2 ori daca il ai aspru! Succes!

| Niculae_Raluca_1998 a răspuns:

Cumpara-ti ulei de ricin de la farmacie.

| roxx1993 a răspuns:

Hmm,stiu ca uleiul de ricin este destul de bun pentru cresterea parului.Inainte cu o ora si ceva de a te spala pe cap maseaza-ti pielea capului cu el(poti sa il intinzi si pe lungimea firului de par, ii da luciu) si la spalare clateste din abundenta.happy