| badboy50087 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Este adevarat ca daca te epilezi pe maini sau pe picioara iti creste parul mai des si mai lung?

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu, e mai mult un mit.

| emy a răspuns:

Da, este adevarat.

| CorneliaC a răspuns:

Normal ca daaa

| d3men7zel a răspuns:

Da este adevarat

| Ponce a răspuns:

Da, este adevarat.

| ElleElenaElle a răspuns:

Eu dupa ce m-am epilat dupa vreo 2 zile parul avea vreo 1 cm.Dar era mult mai gros.Cred ca este adevarat.

| ɴιcoleтα a răspuns:

Eu stiu ca da.

| ℜëßëℓå a răspuns:

Oarecum, da. Depinde de corpul fiecaruia. La mine de exemplu, nu creste deloc des si nici mai lung. Dar oricum, da, iti va creste la loc, poate mai repede, dar trebuie sa te epilezi din nou la un interval de timp. Avand in vedere ca esti baiat, tie o sa iti creasa mai repede, cred.

| Uuuuuuu a răspuns:

Da. Parul nu va mai fi acelasi. E ca si cum te-ai tunde la chelie. Unora le creste dupa parul diferit, altora la fel. Depinde de corpul tau. Dar da, e adevarat. Daca esti mai mica de 13 ani (daca esti fatathinking) zic sa nu te epilezi decat daca e mare nevoie. Va trebui sa te faci o data pe saptamana pentru a se va vedea urat.

| Dallly a răspuns:

Nu, cu cât te epilezi mai mult cu atat părul tău se rărește. Știu din propria experiență.

| iarbaverde a răspuns:

Daa, ii adevarat!