| alynatheone a întrebat:

Am si o problema pe care as vrea sa o lamuresc cu ajutorul vostru.Am o piele foarte deschisa si ma bronzez ffffffffffff greu:de exemplu am stat 3 zile la plaja si nu m-am bronzat mai deloc.Va rog din suflet sa imi recomandati niste lotiuni naturiste(gen ulei de masline...)care ar putea sa imi accelereze bronzul. FUNDA PT CEL MAI EFICIENT RASPUNS

8 răspunsuri:
| Roメette a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca a ta.

Incearca sa te dai cu bere. creeaza o usoara nuanta de creol si usor usor te bronzezi.

Sau solutii de accelerare Bronz. se gasesc in magazine.

Daca nu functioneaza si chiar vrei sa te bronzezi. Cumpara-ti autobronzant oh go on

Sper ca te-am ajutat.

| CristinasiVlad a răspuns:

Buna draga mea :X
nu te da cu nimica... data cu apa pe tine big grin si asa te bronzezi
daca nu ...bagata in mare( daca poti.) sadhappy
funda?

| Cristina_4016 a răspuns:

Bea suc de morcovi sau mananca morcovi pe perioada verii pentu ca accelereaza bronzatul si il si mentine

| Nikutzaaaa a răspuns:

Eu am aceiasi problema ca a ta, am pielea f deschisa la culoare, si zilelea asta am decis sa ma bronzez cu ulei de masline, in pofida faptului ca NU se poate de stat la soare intre orele 10 -15 eu am stat, si m-am ars toata! brozul a tinut 2 zile, acum nici urma de el, asa ca ea seama sa nu te arzi, sau nu daunezi pielii, daca nu te brozezi... impacate cu gindul, asa e mama natura ce sa-i faci? autobronzantul e o varianta )pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, inainte sa pleci la plaja sa mananci rosii fiindca au o substanta in ele ce te ajuta cu bronzul.Eu cand eram la mare asa am facut si m-am bronzat foarte repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, inainte sa pleci la plaja sa mananci rosii fiindca au o substanta in ele ce te ajuta cu bronzul (beta caroten).Eu cand eram la mare asa am facut si m-am bronzat foarte repede.

| alyss_8416 a răspuns:

Buna,pai cum ai zis si uh uleiul de masline dar in combinatie cu lamaie, mananca mult morcov sau aplicati pe corp bere, ajutawinking
Eu folosesc "Ulei bronzant pentru plaja" cu beta-caroten si ulei de masline...sincer face minuni!:X:X:X

| SIovisky a răspuns:

Si eu am o piele mai deschisa dar m-am bronzat cat de cat.
Sfatul meu e sa faci plaja cat mai des posibil asa am facut si eu, nu cred ca ai alta alternativa.