| Andreiiyyiiyy a întrebat:

Am un herpes de aproximativ 4 zile pe buza superioara. Am folosit o crema si herpesul a facut o coaja intr-un final, dar am rupt o din greseala...Il am de 4 zile, ruperea cojii v a intarzia vindecarea acestuia? ..si ce ar trebui sa fac acum?

Răspuns Câştigător
| CartofulZambaret a răspuns:

Buna! Da, daca ai rupt coaja o sa mai intarzie vindecarea, dar nu e absolut nimic grav. Incearca sa atingi cat mai putin herpesul si continua sa te dai cu crema pana cand dispare si nu o sa ai nicio problema!

| Amely21 a răspuns (pentru CartofulZambaret):

Bună, și eu am rupt herpesul din greșeală, dar încă nu a fost chiar foarte uscată... există riscul să se extindă? sad

1 răspuns: