| sweety9girl a întrebat:

As dori sa imi spuneti si mie niste remedii naturiste impotriva punctelor negre pe care le-ati folosit si care au dat rezultate. Acum folosesc o masca din malai si otet,despre care am citit ca in unele cazuri au dat rezultate inca de la prima aplicare,dar in cazul meu, nu se vede niciun rezultat cu toate ca o folosesc de 5 zile,iar seara dupa curatarea fetei ma dau pe fata cu o felie de cartof, las 15 minute apoi clatesc,dar nimic.
V-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea impartasi din experientele voastre, remedii care au reusit sa va faca punctele negre sa dispara! Multumec...

Răspuns Câştigător
| zahy a răspuns:

Cartofu e bun si pentru cearcane. poti incerca si ulei de masline. dar puctele negre le poti elimina cu o masca ce contine zeama de lamaie. poti incerca miere, ulei masline, zeama lamaie, si chiar unpic bircarbonat sodiu. ceao

| sweety9girl explică (pentru zahy):

Multumesc frumos!

| zahy a răspuns (pentru sweety9girl):

Cu placere sper sa dea rezultate pentru tine daca fuctioneaza poti reveni cu un raspuns, pentru a da sfatul si mai departe, eu am raspuns pentru ca am citit mult si am vazut ca toti zic de zeama de lamaie pentru pucte negre eu nu am asa ceva, asa ca nu pot garanta tratamentul.

3 răspunsuri:
| anvis a răspuns:

Consulta un specialist. Conteaza cauza aparitiei acestor puncte negre. Nu e bine sa tratezi efectul. Daca vrei, iti pot da mailul unei persoane care trateaza, naturist, acest tip de afectiuni... Nu mai lua tot felul de chestii de pe net. Tratamentul se da pe persoana, nu e unul general pentru toti.